17agustos17 Ağustos 1999 gecesi oldu her şey sevdiklerine son kez sarıldı insanlar, son kez öptüler, son kez kavga ettiler, son kez küstüler..

Bakkallar son kez kapatıldı bir daha açılmamak üzre, son kez içtiler sigaralarını insanlar.

Güzeldi aslında Ağustos yazın son ayı sıcakların biraz hafiflediği biraz rahat nefes aldığımız bir aydı ta ki 03:02’ye kadar bir başladı memleketim titremeye zıngır zıngır sanki sıtma tuttu amına koyduğum memleketinin 45 saniyede anasını sikti ortalığın neden mi 1 torba çimento insan hayatından değerli çünkü, 1 tane demiri koymadıkları için öldü onca çocuk, 1 tuğla fazla koymadı diye öldü babalar,dedeler,amcalar,halalar neden mi çünkü 3-5 lira bu ülkede hala bir insan dan daha değerli .

17.480 kişi öldü.

23781 kişi yaralandı.

505 kişi sakat kaldı.

 

Sonra n’oldu biliyor musun?

-müteahhitlere açılan 190 dava zaman aşımına uğradı.

insanlar ölürken onlar güldü,insanlar yaralanırken onlar yaralara merhem olacağına tuz bastılar,insanlar sakat kaldı 7 yaşındaydı Ziya  o zaman şimdi 22 yaşında tek bacağı sakat 15 senedir topa vuramadığını söylüyor. Ondan bir tek bacağını çalmadınız sayın orospu çocukları ondan çocukluğunu çaldınız,aynı anda babasını da çaldınız.

sonra bir tane devlet büyüğü çıkıyor deprem vergisi adından tüm ülkeden vergi topluyor paralar ne olduysa ortadan birden bire kayboluyor ortada ne deprem zedelere yardım var nede ev. Ne yaptınız ulan onca parayı diyoruz YOL diyor, yolunuzu sikeyim diyorum. Keşke diyorum bu lanet ayın 1’i olsa, 2’si olsa,3’ü olsa, 4’ü olsa ……… 16’sı olsa da 17’si hiç olmasa hiç ölmese anneler,babalar çocuklar o yaşladar koskocaman yükler taşımasa..