evet hava inanılmaz soğuk, trafik ve insanlar çıldırmış durumda belki de 20 dakikalık yolu 1 saatte geldim ama bu beyaz bir mucize bireyleri pek çok farklı şekilde etkileyebiliyor. bende dahil olmak üzere, sosyal ağlarda deli gibi kar fotoğrafları paylaşılıyor..

bugün yine evden yağmurla çıkıp okulda kar bularak mutlu oldum.. ve gördüm ki herkes telefonlarına sarılmış fotoğraf çekiyor ve üstelik bunu yukarıdaki fotoğrafı çekerken düşündüm.. sonra bu işte bir hata var dedim. konu kar ya da başka bir şey olsun paylaşacağız diye anı hissedemiyoruz, yaşayamıyoruz dedim ve yüzümü gökyüzüne dönüp, gözlerimi kapayıp, gülümsedim.. karı hissettim, soğuğu, kar tanelerinin yüzüme dokunuşunu.. kendinize bu 5-10 saniyelik anı çok görmeyin deneyin, deneyimleyin ve hissedin.. nasıl yani biri görse ne düşünür demeyin, ya ne yapıyor bu der ya da benim gibi güzel bir tepki alırsınız… okulda hoca olduğunu düşündüğüm yaşlıca ve şık giyimli bir beyefendiden ‘aferin evlat’ diye gününüze bir güzellik katarsınız…
peki psikoloji ne diyor bu kar durumuna? gördüğüm kadarıyla heyecanla kar fotoğrafları paylaşanlar gibi ters etkisi ile yazı özleyenler de oluyor. ama kar insanı ferahlatıyor ve görüntüsüyle bir etki oluşturuyor neden mi çünkü beyaz, çünkü doğa ürünü..
sıkı giyinin, ve tadını çıkartın.. bir de selfie çubuklarınızı unutmayın 🙂
#gizemkolcakblog