Bu soruyu bende dahil yeryüzündeki bütün erkeklerin oturup düşünmesi lazım. Çünkü eminim ki küçüklüğümüzden beri bizlere söyletilmeye çalışılan , söylediğimizde de büyüklerin hoşuna giden şey; “küfür”… Ne yazık ki toplum olarak ağzımızdan düşmeyen küfürlerin geneli de lafa geldi mi baş taçlarımız olan bayanlar üzerinden. Bir erkeğe evlenmeden önce hayatındaki en değerli insanın kim olduğunu sorsanız “annem” yanıtını alırsınız. Evlendikten sonra “eşim” , evlenip çocuğu olduktan sonra ise (kız) “çocuğum” der.

Fakat yukarıdaki soruları sorduğunuz erkekler , yani bizler en değerlilerimiz olan annemizin , eşimizin , kız kardeşimizin , kızımızın da kapsayabileceği ve maalesef ki onlarında maruz kalacağı kelimeler kullanarak küfür ediyoruz. Küfür bir insanın ağzına pek yakışmaz. “Ulan adama bak ne de güzel küfür ediyor” denildiğini ben çok nadir gördüm. Belki bin kişiden bir tanesi… Söz konusu “küfür” insanların ağzına yakışmazken , bizlerin “ananı……” , “……koyayım” , “…..git” , “karı gibi” vs. kullanarak örneklememiz ve sanki soyut olan bişeymiş gibi tabir etmemiz aslında en acısı değil mi?

Bunlardan yola çıkarak ve internet üzerinde birazda örneklemelerle biz erkeklere birkaç tane soru sormak istiyorum. Ben bu gece yatağa yattığımda bu konu hakkında uzun uzun düşünmek istiyorum. Çünkü biz erkekler bu konuda bir adım atıp birşeyler yapmazsak kadınlarımız daha çok hor görülmeye devam edecek… Sizlerden de ricam boş bir vaktinizde veya gece yattığınızda biraz düşünün. Küfürün içinde kullandığınız organın annenize , kardeşinize , eşinize veya kızınıza ait olduğunu hiçbir zaman unutmayın…

Ve lütfen aşağıda yazacaklarımı da kendi kendinize sorun!

1)Bir restauranta , kafeye veya arkadaşlarınızla sohbet edeceğiniz bir topluluğa girdiniz. Ve ortamdaki en neşeli insan sizsiniz , kahkalar atıyor , etrafınıza gülücükler saçıyorsunuz. Çünkü doğal olan bu arkadaşlarınızla berabersiniz… Böyle bir ortamda bunları yapıyorsunuz diye “İLGİ OR.SPUSU” olmakla suçlansanız ne yapardınız?

2)Kadınlarda insan , onlarda sinirli olabilir , gergin olabilir , yakın bir arkadaşıyla tartışmış olabilir veya o gün uykusuz kalmış ve yorgun olabilir. Böyle bir anda size “neyin var” diye sorulmadan “ÖZEL GÜNÜNDESİN HERALDE” diye sorulsa ne yapardınız?

3)Birisine karşı hakkınızı sonuna kadar savunsanız ve kendinizi ezdirmeyeceğinizi belli etseniz ve hakkınızı savunduğunuz kişiyi ezip geçseniz , oradan uzaklaştığınız da arkanızdan “BİRİ ŞUNU S.KSE DE HEPİMİZ RAHATLASAK” deseler ne yapardınız?

4)Her insanda olduğu gibi çalışıp para kazanmak , kariyer yapmak bir bayanın da en doğal haklarından bir tanesi. İş görüşmesine gittiğiniz de size “HEM EVİ HEMDE ÇALIŞMA HAYATINI BİR ARADA YÜRÜTEBİLECEK MİSİNİZ” diye bir soru sorulsa ne hissederdiniz?

5)Evde oturuyorsunuz ve çay içerken televizyonu açtınız. Bir baktınız sekiz tane bayan bir erkeğin neler yapıp yapmaması gerektiğini , nasıl oturacağını , nasıl giyineceğini tartışıyor. Haklarınızı hiçbir şekilde savunamayacağınız bir ortamda size ne yapılması gerektiğini emir verseler ne yapardınız?

BUNLAR SADECE BİR KAÇIYDI. LÜTFEN BU SORULARI KENDİNİZE SORUN VE ONDAN SONRA EDECEĞİNİZ KÜFÜRLERİ BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN!