Bu gece sinirli miyim, neyim mişim?

Evet sinirliyim.

Çünkü bugün “Nehir sen bir hayvansın!” olduğumu öğrendim. Sinirlendiğim nokta bunu niye bu kadar geç öğrendiğim. Aslında mamutlarla bir bağım olduğunu seziyordum da çağ tutmayınca ihtimal vermediydim. Meğer hayvanmışım!

Hayvanlığa Evrilişimin Aşamaları:  Mevzu bahis: KİLO

Kadın: Nehir, sence bu aralar kilo mu aldım?

H Nehir: Bunu bana sorma canım. Hızla zayıflarsın, benden söylemesi!

Kadın: Allah aşkına söyle ya! Senin eleştirilerine önem veririm, değer veririm, yani veririm bir şeyler biliyorsun.

Ha Nehir: Evet, bunu fark ettim!

Yine Kadın: Ayy ne diyorsun Nehir yaa, seni anlamıyorum!

Yine Hay Nehir:  Bak en çok bunu fark ettim! (iç ses: Bu fark edişin gidişatı bombok bir yere çıkıyor oğlum, hazır ol!)

Hâlâ Kadın: Alt tarafı bi soru sordum kanser ettin adamı yaa!

Hâlâ Hayv Nehir:  Evet sorun gerçekten alt tarafta! Üstüyle orantısız, bağımsız, bir başına, umarsızca bir kulvarda gidiyor.

Israrla Kadın:  Nehiiiirrr!!!

Israrla Hayva Nehir:  Bak canım; siz kadınların benimle alıp veremediği -ki ağırlıklı verip veriştirdiği- şu;

“Kilo mu aldım” diyorsun ya?

Benden ‘Yoookkk canıııımm hiiç alakası yok!’ gibi bir cümle duyamazsın. Ya da kadınların biz erkeklerden duymayı umduğu pek çok cümleyi duyamazsın.

Neden mi?

Mesela biz ne zaman buraya gelsek garsonların Seyr-ü seferinde ciddi bir artış oluyor. Arada, “Abi siz gelince biz yoruluyossz!” diyen bile var. Mutfağın yarısını yersiniz, “Biraz fazla kaçırdım galiba!” dersiniz. ‘Biraz’ la ‘Fazla’ nın aynı cümlede aynı işi görmesini becertebilen(!) olağanüstü bir dil bilgisi kabiliyetiniz var. Sekiz lahmacunun içine yarım öküzü dürüp, yanında diyet kola söyleyen ve “Kerametine sıçayım!” deyip diyet kolayı da mağdur eden yine sizsiniz. Tüm bunların sonunda; garibim aynanın karşısına geçip – ki o aynayla aradaki mesafe en az 33 metredir!-  o uzun mesafeden zar zor seçilen en ince nokta olarak, aynanın kasasını kendi vücudun zannedip, çılgınlar gibi bugün de inceciksindir.

Ve tümün tümünün de sonunda; Bana zırt pırt böyle sorular soruyorsun ya? Duyduğun cevaplardan sonra sana kalan, ağğğzııınınnn orta yerine 5 kiloluk blok tuğla yemiş de hazım sorunu yaşıyormuş gibi tir tir titreyen bir vücut oluyor.

Ve mutlak son!

Ateşler Basmış Kadın: Nehir sen bir Hayvansın!!!!!”

Ateşlere Gelesi Hayvan Nehir: Realizm!

 

Dipnot: Bu mevzu sadece kilo üzerineydi. Daha bunun saçı, başı, ayakkabısı, elbisesi, elbiseye sığamaması, sığabildiğinde yağları fışkırası halleri var. Okumak ister misiniz?  İtinayla konu hırpalanır!