Cumhuriyet öncesinde Osmanlı İmparatorluğu 624 yıl toplamda 36 padişah tarafından yönetilmiştir.

İmparatorluğun çöküşünün ardından Kemal Atatürk 18 yıl peşinde olduğu Cumhuriyet için çeşitli savaşlarda komutanlık yaptı, dünyaya Türk’ün gücünü gösterdi.Yenilmez denilen orduları denize döktü,Yok olur denilen Türk ırkını yüceltti Tam Bağımsız bir  millet yaptı. Esir olmayacağımızı emperyalizme destek değil köstek olacağımızı kanıtladı. Bu ülkenin gerçek sahibinin Türk Milleti olduğunu dünyaya ispatladı.Divan-ı Harp tarafından ölüm cezasına çarptırıldı yılmadı-yıkılmadı Milletinin bağımsızlığını kendi canından daha önemli gördü ve bu dava uğruna mücadele verip 29 EKİM 1923‘te CUMHURİYETİ İLAN ETTİ.

atatürk-mecliste

Mustafa Kemal Atatürk bunca fedakarlık yapmışken bizim ona böyle sahip çıkmamız gerçekten iç acıtıcı. Öğrencilerimiz ilke ve inkılaplarını bilmiyor,Doğduğu günü bile bilmeyen öğrencilerimiz var bu onların değil bizim suçumuz,ATATÜRK‘ ü tanıtamadık öğretemedik neden mi hep başka işlerimiz vardı bizim hep başkalarının tarihlerini öğrendik başkalarının liderlerini övdük biz hep çocuklarımıza yanlış bizim onların değil.

köylü

Ne mi yapmamız gerek; Tarihimizi öğretelim çocuklarımıza sonra öğreteceğimiz tek şey olsun VATAN’IN CANIMIZDAN DAHA ÖNEMLİ OLDUĞU.

Tam Bağımsız olarak kazandığımız bu toprakları emperyalizme teslim etmeyelim, bölücülere göz yummayalım, vatanımızın parçalanmasına imkan vermeyelim. Gelin birlik olalım beraber olalım CUMHURİYETTE birleşelim.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

-Yaşasın Gerçekten Tam Bağımsız ve Demokratik TÜRKİYE.

BAYRAĞINIZI ALIN  VE  ANKARA’DA  TANDOĞAN MEYDANINDA SAAT 13:00’DA BULUŞALIM. CUMHURİYET İÇİN BULUŞALIM.

*Vatanı için can verenle, canı için vatanını veren arasındaki farkı gören herkesin CUMHURİYET bayramı kutlu olsun.Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Ne mutlu Türküm Diyene!