13 Mayıs 2014 tarihinde 301 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlandı bu facia. 301 aile için hayat daha zor oldu artık.

Peki hangisi daha zor aşağıda  ölümle savaşan madenciler yukarıda açlıkla mücadele veren aileleri, insanlar ölürken açılışlara katılarak kahkahalar atmak mı  ?

-ölüm onların fıtratında var diyerek olaylardan sıyrılan zamanın başbakanının işi mi daha zor, evlatlarını okula babasız yollayan annelerin mi işi daha zor?

-torba yasa çıkartıp güzel tepkileri toplayan yalancı milletvekillerinin mi işi daha zor, başını okşayacak bir babası olmayanların mı?(Torba yasa 1 Ocak 2015’te yasa olacak.)

-kasasına giren paraları saymakla uğraşan patronun mu işi daha zor, evinde 1 dilim yiyecek ekmeyi olmayan maden ocağında kocası ölen kadınların mı?

-Filistin için göz yaşı döken bakanların mı işi daha zor, evladını kaybeden annenin mi işi daha zor?

indir

Türkiye Cumhuriyeti kolay ölümlerin ülkesidir. Daha bu gün 24 kişi kapasiteli midibüse 46 kişi bindi ve talihsiz bir kaza meydana geldi 18 vatandaşımız öldü, suçlu kim? Suçlu şoför değil suçlu bölgenin trafiğine bakan jandarmadır, polistir, insanları ölüme terk edilenlerin ülkesidir Türkiye.

Ermenek’te meydana gelen bir kaza pardon cinayet, Mühendislerin düzenlediği raporlarda suyun çekilmesi gerektiği tutanaklara işlenmişti lakin firma sahipleri 50 bin lira değerindeki Vidanjörü 18 candan daha değerli gördüğü için almadı, ölüme Terk edildi.

Bakanın ağzında 50 kişi lafı döndü.. Kim ulan bu 50 kişi, ne için bu adamların lafı insan canından daha değerli ?

İnsanlar ölürken kimsenin sesinin çıkmamasına Soma’dan alışmıştık, ama bu kadarı fazla artık.

-Evladı maden ocağında bulunan ve hala kurtarılamayan bir Ana ağlıyor oğlum yüzme bilmez benim ne yapar orada..

indir (1)