karşı

– Bir önceki yazımda ÇARŞI nın sadece Türkiye’deki faaliyetlerini değil tüm Dünya üzerindeki etkisini saygınlığı yazmaya çalıştım.Darbe eğer ÇARŞI nın yaptığı ise evet arkadaşlar ÇARŞI DARBECİDİR!

12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 32 yıl geçti. Türkiye’yi tamamen değiştiren müdahale sonrasında 650 bin kişi gözaltına alındı, 1,683 bin kişi fişlendi, 50 kişi idam edildi, 171 kişinin ‘işkenceden öldüğü’ belgelendi.

(*BİZ İNSAN ÖLDÜRMEYİ DEĞİL, İNSANLARIN DAHA SAĞLIKLI BİR DÜNYADA YAŞAMASI İÇİN MÜCADELE VERİYORUZ)

Çarşı darbe yapmadı. İsteseydi emin olsun o hükumet büyükleri darbe olurdu. Çarşı DEVRİM yaptı, Vicdanımızın olduğunu bize hatırlattı.

Çarşı darbe yapmadı. İsteseydi emin olsun o hükumet büyükleri darbe olurdu.Çarşı DEVRİM yaptı, Soma’daki maden cinayetine kurban giden madenci ailelerine destek olarak.

Çarşı darbe yapmadı. İsteseydi emin olsun o hükumet büyükleri darbe olurdu.Çarşı DEVRİM yaptı, Sivas katliamına tepki göstererek.

Çarşı darbe yapmadı. İsteseydi emin olsun o hükumet büyükleri darbe olurdu.Çarşı DEVRİM yaptı,Kızılay’a 25,000 kan vererek.

Çarşı darbe yapmadı. İsteseydi emin olsun o hükumet büyükleri darbe olurdu.Çarşı DEVRİM yaptı, İMPARATORLUK BİTTİ YAŞASIN DEMOKRASİ dedikleri için.

Çarşı darbe yapmadı. İsteseydi emin olsun o hükumet büyükleri darbe olurdu.Çarşı DEVRİM yaptı, GEZİ PARKINDAKİ ZULME KARŞI ÇIKARAK.

– Evet bu yapılanlar bir kısım insanların zoruna gitti, Vicdanımızı bize hatırlattığı için, Çarşı bir tribün grubu değil bu herkesçe bilinir, Çarşı Dünya’nın kirlenmemesi için uğraşan Güzel insanların grubudur. Zulme göz yummayan insanların grubudur Çarşı.

sözde Darbe yapmaya kalkan grubun 35 üyesi 16 aralık 2014 te Yargı karşısına çıkacak.

ama gerçek hırsızlar hükumetteki yerini kaybetmeden oturacak.

ama katiller koltuklarında oturacak.

ama halkı fakirlikle mücadele ederken kendileri ak sarayda altın klozetlere sıçacak.

 

Çocuklar inanın inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz güneşli günler
Hep beraber özgürlüğe kavuşacağız
Çağlayanı siyah beyaz boyayacağiz

ÇARŞI HALKTIR, ÇARŞI VİCDANDIR, VE ASLA YALNIZ DEĞİLDİR.