2

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yıldönümündeki anmaları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yasakladı. Valiliğin genelgesinde Gelibolu Yarımadası ve Mehmetçik Abidesi’ne vatandaşların giremeyeceği duyuruldu.

 

Bu adamlardaki bu cesarete hayran kalmamak elde değil.. Milli bayramları kutlamak yasak dediniz KUTLADIK.. Andımızı yasaklıyoruz dediniz bağıra bağıra OKUDUK. peki şimdi ne bu cesaret  ÇANAKKALE’NİN KURTULUŞUNUN 100 yılını kutlama yasağı?

Ben size bir şey söyleyeyim bunların kaşıntıları var kaşıntıları o koltuk bunlara bir cesaret veriyor ama unutmayın biz TÜRK halkıyız bize yasak sökmez biz atalarımızı anmaya ÇANAKKALE’ye gideceğiz 18 martta.

-Gerekçe olarak: Ziyaret yoğunluğu dendi.

“24 Nisan tarihinde Gelibolu Yarımadası’nın tamamı, 25 Nisan’da da tören yapılacak alanların halkın girişine yasak olacağı bilgisi veriliyor. Gerekçenin ziyaret yoğunluğundan dolayı bölgedeki otoparkların, yolların ve feribotların kapasitelerinin artması ve bu sebeple ziyaretçilerin uzun süre beklemesi olduğu ifade ediliyor. Ancak genelde geçen, “24-25 Nisan 2015 tarihinde uluslar arası düzeyde yapılacak törenlere Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde çok sayıda ülkenin devlet başkanı ve temsilcisinin katılması beklenmektedir. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çanakkale Valiliği koordinesinde hazırlanan tören programları ve törenler sırasında alınacak tedbirler konusunda, bölgenin halkın ziyaretine kapatılması önerisi” üzerine bu kararın alındığının söylenmesi dikkat çekiyor.

 

Bir Cumhurbaşkanını halktan korumak için halkından korktuğu için halk ile meydanlara gelemiyorsa bu Cumhurbaşkanı korkaktır korkak. onlarca yakın koruma ile geziyor sonra meydanlarda EMRİ BEN VERDİM diyorsa korkacağı bir halkta vardır karşısında. ama unutulmamalıdır YÜCE DİVAN er yada geç Kurulacak ve sonra düşünün siz EMRİ BEN VERDİM demeyi sonra düşünün siz ANANI DA AL GİT demeyi sonra düşünün siz BİR KAÇ MEHMET ÖLDÜ DİYE YAS OLMAZ demeyi..

Sevgili okurlarım 18 Mart Çarşamba günü BAYRAĞIMIZLA BİRLİKTE ÇANAKKALE’DE MEHMETÇİK ABİDESİ ÖNÜNDE BULUŞUYORUZ ATALARIMIZ İÇİN KURTULUŞ SAVAŞI ŞEHİTLERİMİZ İÇİN GAZİLERİMİZ İÇİN MUSTAFA KEMAL İÇİN.. 

 

korkmayın devlet büyükleri biz insan öldürmeyi bilmeyiz biz yazarız-çizeriz elimizde tuttuğumuz sadece kalemdir kağıttır, silah nedir bilmeyiz, gençlere kurşun sıkmayız.

teşekkür ederiz..